0

blog

what is WUFB in microsoft
مایکروسافت
آریا غلاملو

معرفی سرویس WUFB در ویندوز

WUFB همانند یک سیستم خانگی ویندوزی ،سرویسی برای گرفتن آپدیت های سیستمی (برای مثال آپدیت های امنیتی) به صورت متمرکز و مدیریت شده از سرور های مایکروسافت می باشد .

ادامه مطلب »
geekgap.ir remote desktop
مایکروسافت
آریا غلاملو

بهبود امنیت ریموت دسکتاپRemote Desktop

یکی از سرویس های دوست داشتنی مایکروسافت Remote Desktop می باشد که حتما همگی شما با آن آشنایی دارید.

یکی از بهترین راهکار های دسترسی از راه دور ریموت دسکتاپ مایکروسافت می باشد.

در این مقاله به بالا بردن امنیت در ریموت دسکتاپ می پردازیم.

ادامه مطلب »
geekgap vmware cisco
مجازی سازی
آریا غلاملو

پیکربندی Ether-channel بین ESXI و سویچ CISCO

اگر شما یک شبکه کار هستید ،از جمله تجهیزات معمولی که در بسیاری از شرکت ها و سازمان ها مشاهده می کنید سرور های HP و سویچ های cisco می باشند . یکی از سناریو های بسیار کاربردی پیکربندی Ether-channel بین سویچ cisco و VMware ESXI می باشد . در این مقاله به آموزش این پیکربندی می پردازیم .

ادامه مطلب »
blank
سیسکو
فرشاد نیک فطرت

راه اندازی Telnet و SSH

دسترسی به CLI از طریق کنسول نیازمند ارتباط فیزیکی و مستقیم به دستگاه است. برای دسترسی به دستگاه از راه دور باید از روش دیگری استفاده کرد. Telnet پروتکلی در لایه application  است که به وسیله آن و با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند PuTTy و SecureCRT  می توان از راه دور به عنوان Telnet client به یک سوییچ یا روتر ریموت زد و کانفیگ کرد . این پروتکل با TCP کار می کند ، شماره پورت آن 23 است . یکی از معایب پروتکل Telnet این است که داده را بدون رمزنگاری بین دستگاه و کابر به صورت Clear Text رد و بدل می‌کند.
پروتکل SSH یا Secure Shell با شماره پورت ۲۲ مانند پروتکل Telnet با استفاده از نرم‌افزارهای PuTTy و SecureCRT به عنوان SSH Client به روتر استفاده می‌شود. این پروتکل برای دسترسی به دستگاه از راه دور کاربرد دارد. با این تفاوت که پروتکل SSH هنگام ارتباط بین دستگاه و کاربر، داده را رمزنگاری یا encrypt می‌کند. همچنین احراز هویت یا Authentication کاربر را در هنگام اتصال به دستگاه انجام می‌دهد.

ادامه مطلب »
geekgap WAC storage migration service
مایکروسافت
آریا غلاملو

معرفی و راه اندازی Storage Migration Service مایکروسافت

Storage Migration Service یکی از سرویس های دوست داشتنی کمپانی مایکروسافت می باشد.

با کمک این سرویس می توان سرور های قدیمی تر را به نسخه های جدیدتر ویندوز سرور یا سروری با سخت افزار بهتر یا حتی یک ماشین مجازی منتقل کرد .

این سرویس یک ابزار کاملا گرافیکی می باشد که تمامی دیتا و کانفیگ های سرور قدیمی تر را منتقل می کند.

ادامه مطلب »