0

پالیسی بستن نصب نرم افزار

معرفی :

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نخواهید در شبکه‌ی شما کاربران برنامه های اضافی نصب کنند یا از برنامه های پرتابل مانند انواع فیلترشکن ها استفاده کنند. یکی از دلایل این کار را می‌توان امن تر کردن شبکه شما دانست به طور مثال ویروس‌ها فایل‌ های .exe می‌باشند که می‌توان با این راهکار تا حدودی جلوی آنها را گرفت.

ما امروز با شما همراه هستیم تا به این نگرانی شما خاتمه دهیم چون یک راه بسیار ساده و کاربردی با استفاده از گروپ پالیسی های ویندوز را به شما آموزش می‌دهیم.

راه اندازی :

برای انجام این کار می‌توان از دو پالیسی استفاده کرد که یکی از آنها با فعال شدن می‌تواند از اجرا شدن تمامی نرم افزارها و فایل ها جلوگیری کند و یکی دیگر از آنها به این شرح است که در صورت فعال شدن می‌تواند لیستی از نرم افزار هایی که ما بهش می‌دهیم را محدود کند و از اجرای آنها جلوگیری کند.

برای راهکار اول به مسیر زیر می‌رویم:

Logo + R è Type on run menu è gpedit.msc è Computer Configuration è Windows Setting è Security Option è Detect App Installations And Prompt for Evolution

با enable کردن این پالیسی تنها لیست هایی که شما مجاز می‌دانید قابل اجرا هستند.

 

برای راهکار دوم به مسیر زیر می‌رویم:

Logo + R è Type on run menu è gpedit.msc è User Configuration è Administrative Templates è System è Run Only Specified Windows Application

با Enable کردن این پالیسی لیست برنامه هایی که شما انتخاب می‌کنید اجرا نخواهند شد.

 

پیروز باشید.

گیک گپ ، اجتماعی برای گیک ها 

امتیاز ما
برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال دیدگاه