0

Jumbo Frame

همان طور که می دانید میزان داده ای که درون یک بسته اطلاعاتی به نام Frame قرار می گیرد به نام Payload نیز نامگذاری می شود .

Payload پیشفرض در استاندارد Ethernet به اندازه 1500 بایت است و در واقع اگر بخواهیم بصورت جزیی تر صحبت کنیم می گوییم که Default MTU یا Maximum Transmission Unit که حداکثر اندازه یک واحد انتقالی داده در شبکه است مقدارش 1500 بایت است. اما این میزان Payload به دلیل وجود ساختار قدیمی باعث کندی شبکه و بالا رفتن Overload شبکه می شود .

برای حل این مشکل از متود Jumbo Frame استفاده می کنیم .

هرگاه یک Ethernet Frame داشته باشیم که میزان Payload آن بیشتر از MTU پیشفرض شبکه یعنی 1500 بایت باشد ، به منزله وجود Jumbo Frame در شبکه است . حتی اگر سایز این فریم 1501 بایت باشد (سایز فریم پیش فرض همان طور که گفتیم 1500 بایت است !)

متود Jumbo Frame معمولا در شبکه های LAN مورد استفاده قرار می گیرد و مقدار پیش فرض آن 9000 بایت می باشد . استفاده از Jumbo Frame باعث بهتر شدن کارکرد شبکه و بالا رفتن سرعت انقال دیتا می شود .

نکته ی مهمی که باید به آن دقت شود پشتیبانی کلیه ی روتر ها ، سویچ ها و سایر تجهیزات شبکه ای قرار گرفته در مسیر از متود Jumbo Frame می باشد .

امتیاز ما
برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: 0 میانگین: 0]
ارسال دیدگاه